4 Ekim 2018
Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri
...
Koç Üniversitesi
Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü’nü, 4 Ekim 2018 günü Rumelifeneri Kampüsü’nde düzenlenen çeşitli aktivitelerle kutladı.

Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri

...

Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü’nü, 4 Ekim 2018 günü Rumelifeneri Kampüsü’nde düzenlenen çeşitli aktivitelerle kutladı.

Kutlamalar öğle saatlerinde Öğrenci Meydanı’nda başladı. Öğrenci, çalışan ve akademisyenlerin katıldığı etkinliklerde Uninvited Jazz Band ve Golden Horn Brass Band sahne alırken, çağdaş sirk kumpanyası DOK Sirki yaptığı gösterilerle günün coşkusunu tüm kampüse taşıdı. Öğrenci kulüplerinin gerçekleştirdikleri atölyeler, photobooth ve yiyecek içecek standları sayesinde Koç Üniversiteliler gün boyunca Öğrenci Meydanı’nı doldurdular.

Akşam SGKM’de gerçekleştirilen törende Koç Ailesi, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeleri, Vehbi Koç Vakfı ve Koç Holding yöneticileri, Koç Üniversitesi çalışan, öğrenci, akademisyen ve mezunları ile birçok Koç Üniversitesi dostu duygu dolu bir törende bir araya geldi. Koç Üniversitesi’nin kuruluş hikayesini anlatan filmin izlenmesinden sonra sırasıyla Koç Üniversitesi rektörü Sayın Umran İnan ve Koç Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Koç Üniversitesi Kurucusu Merhum Vehbi Koç’un 4 Ekim 1993 tarihinde Koç Üniversitesi İstinye Kampüs’ünün açılışında verdiği “İlk Ders”in filmi izlendi. Filmin ardından Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Üniversitesi’nin kuruluşunun 25. Yılı şerefine bir “Ders” verdi. Konusu itibar olan bu “Ders” misafirler tarafından ayakta alkışlandı. Tören sonunda “point cloud” tekniği ile hazırlanan film eşliğinde Koç Üniversitesi öğrencisi Almina Karya Odabaşı’nın dans ettiği bir görsel-işitsel performans sergilendi.

Törenden çıkan konuklar Koç Üniversitesi öğrencilerinin yarattığı ışık koridorundan geçerek İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Avlusu’ndaki Vehbi Koç Heykeli’ndeki görsel-işitsel performansı izlediler.

Bu performansı takiben tüm katılımcılar Koç Meydanı’nda toplandı. Tüm kampüsün karanlığa bürünmesinin ardından Kule, Suna Kıraç Kütüphanesi ve Bilim Kapısı’nda herkesin merakla beklediği gösteri gerçekleştirildi.

Koç Üniversitesi’nin kuruluşundan beri gösterdiği gelişimi sembolik bir dille anlatan görsel işitsel performans herkes tarafından coşku ve gururla izlendi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Öğrenci Meydanı’nda Koç Üniversitesi Sosyal Aktiviteler Kulübü’nün organize ettiği parti başladı. Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Hey Douglas’ın sahne aldığı parti ile kutlamalar son buldu.

Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları

...

Görsel İşitsel Performans

...

Koç Üniversitesi 25. Kuruluş Yıldönümü Töreni

...

Tören için Hazırlanan Filmler

...

Öyle Bir Üniversite Kuralım Ki...
İlk Ders
Amaç

Koç Üniversitesi 25. Yıl Etkinlikleri Programı

...

Tören ve Görsel İşitsel Performans Programı

...

4.10.2018
Koç Üniversitesi