8-9 Nisan 2018
Farkındalık Grubu 25. Yıl Kütüphanesi
...
Aydın Mürşide Akçay İlk ve Ortaokulu
Koç Üniversitesi Gönüllüleri Farkındalık Grubu’ndan “Koç Üniversitesi 25.Yıl Kütüphanesi”

Koç Üniversitesi Gönüllüleri Farkındalık Grubu, her yıl gerçekleştirdiği “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında, Aydın Mürşide Akçay İlk ve Ortaokulu’nda 3000’i aşkın kitapla “Koç Üniversitesi 25.Yıl Kütüphanesi”ni kurdu.

Koç Üniversitesi’nde eğitim gören gönüllü öğrencilerden oluşan “Koç Üniversitesi Gönüllüleri Farkındalık Grubu” 2007 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesinin 18’incisini bu yıl Aydın’ın Yazıkent ilçesindeki Mürşide Akçay İlk ve Ortaokulu’nda hayata geçirdi.

Koç Üniversitesi’nin 25. yılına özel olarak kütüphane sürecini 25 saat boyunca durmaksızın devam ettiren gönüllüler, kurulumu 25 saatte tamamlamayı başardı. Öğrenciler, gönüllülerle beraber raf, kitaplık, masa ve sandalye montajlarını kendileri yaparak kütüphaneyi baştan aşağıya inşa etti.

Yaklaşık 100’e yakın öğrenciden oluşan Koç Üniversitesi Gönüllüleri Farkındalık Grubu, 34 öğrenciden oluşan ekibiyle 3000’i aşkın kitapla 18’inci kütüphanesini kurmuş oldu. Gönüllü öğrenciler tarafından kurulan kütüphane, birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrencilere yönelik eğitici-öğretici dergilerin yanı sıra Türk ve Dünya edebiyatının ünlü kalemlerine ait romanlardan oluştu. Grubun kendi imkân ve uğraşlarıyla topladığı kitaplar sınıflara göre kategorize edilerek raflara yerleştirildi.

Kütüphanenin tüm raf, kitaplık, masa, sandalye ve perde kurulumlarını da bizzat yapan 34 gönüllü, kütüphane kurulumunu 25 saatte gerçekleştirerek projeyi tamamladı.

Koç Üniversitesi Farkındalık Grubu - Kütüphanesiz Okul Kalmasın
Koç Üniversitesi Farkındalık Grubu - Kütüphanesiz Okul Kalmasın (Time Lapse)
08.04.2018 - 09.04.2018
Aydın Mürşide Akçay İlk ve Ortaokulu