...
1, 2017

Koç Üniversitesi’ni lise yıllarımda burayı kazanan ablam sayesinde duymuştum. O günlerde üniversite kavramını lisenin devamındaki öğretim yeri olarak görüyordu birçok öğrenci. Bana katacaklarının da çok farkında değildim.

Üniversiteye ilk gelişim 2012 yılının yaz aylarında 24 saat programı ile olmuştu. Üniversite ortamı ile tanışmam ve gördüğüm karşısında şaşkınlık ve büyük heyecan duymamla beraber üniversitenin birey üzerinde sağlayacağı potensiyel katkının büyüklüğünün farkına da varmaya başlamıştım. Üniversite başkaydı, tamam. Ama Koç Üniversitesi çok daha etkileyici ve muazzam görünüyordu.

24 saatte tanıştığım insanlar ve üniversite öğrencileri, lise ile üniversite öğrencileri arasındaki büyük farkı bana göstermiş ve iki nokta arasında kat edilen yolun uzunluğunu farketmemi sağlamıştı. Artık burada okumalıydım. Koç Üniversitesi’nde kendime katacaklarımı ve bu üniversite sayesinde olabileceğim kişiyi istiyor ve hedefliyordum.

Koç Üniversitesi’nde 24 saat programı beni ben yapma yolunda ilk büyük adımımdı. Bu güzel yolculuğu her yeni öğrenciye tavsiye ediyorum.